Vincent V. Severski oraz Filip Zawada gośćmi spotkań z cyklu #premieraonline

premieraonline

Miłośników kryminałów zainteresuje spotkanie z Vincentem V. Severskim wokół najnowszej książki „Nabór” – ostatniej części poczytnej trylogii autora. W wirtualnym studiu Empiku pojawi się także Filip Zawada, finalista Nagrody Literackiej Nike 2020, który opowie o swoim najnowszym dziele „Zbyt wiele zim minęło, aby była wiosna”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Spotkanie autorskie online z Vincentem V. Severskim – 24 marca, godz. 18:00

Po dwóch latach Vincent V. Severski wraca z ostatnią już częścią trylogii zapoczątkowanej tytułami „Zamęt” i „Odwet”. Nowa część serii – „Nabór” (Wydawnictwo Czarna Owca) – ukaże się premierowo 24 marca. Tego samego dnia Vincent V. Severski pojawi się na wirtualnym spotkaniu z czytelnikami, aby opowiedzieć o pracy nad książką. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

„Nabór” to zakończenie trylogii, w której powracają bohaterowie tetralogii „Nielegalni”. Rośnie napięcie między Iranem i USA, a świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wraca autorytarny premier Bolecki, Sekcja zostaje rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego. Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elek​tryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać problem. Vincet V. Severski także tym razem nie zwalnia tempa i gwarantuje czytelnikom wciągającą przygodę literacką.

Spotkanie autorskie online z Filipem Zawadą – 25 marca, godz. 18:00

„Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” (Wydawnictwo Znak) to nowa powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020 Filipa Zawady – pisarza, który przejmująco dosadnie i szczerze pokazuje, jak niebezpiecznie jest zgrywać bohatera, w szczególności przed samym sobą. Opowiadając o miłości i przemocy, mistrzowsko balansuje na granicy tragedii i komedii. O absolutnie niepodrabialny i wyjątkowy w polskiej literaturze głos Zawadę zapyta Katarzyna Borowiecka podczas spotkania online.

Dziadek Szczepan. Samolubny i zgryźliwy, szowinista starej daty i samozwańczy mentor. Dnie spędza na starej kanapie z ukraińskiego burdelu, a nocami terroryzuje sąsiadów rykiem saksofonu. Tymczasem jego wnuk, bohater tej historii, dopiero wchodzi w świat dorosłych ludzi. Wkrótce przekona się, że spadki mogą być niezwykle kosztowne dla spadkobierców.

Dodaj komentarz