Implanty stomatologiczne to idealny sposób uzupełnienia ubytków w jamie ustnej

zabieg

Coraz więcej pacjentów dostrzega potencjał, jaki drzemie w implantach stomatologicznych, a tym samym decyduje się na ich wszczepienie. Efekt jest praktycznie natychmiastowy, opuszczając po raz ostatni gabinet stomatologiczny możemy cieszyć się pięknym i szerokim uśmiechem. Są one bardzo dobrze dopasowane do kształtu twarzy i pozostałych zębów, nie powodują efektu „sztuczności”. Warto podjąć współpracę z dobrym gabinetem stomatologicznym, który wszczepia implanty.


Współczesna stomatologia oraz implantologia dają pacjentowi ogromne możliwości zadbania o jakość własnego uśmiechu, jak również wyboru uzupełnień stomatologicznych, które montowane są w miejsce utraconych w sposób naturalny bądź wskutek choroby zębów.

Posiadanie pełnego uzębienia, naturalnego bądź sztucznego ma ogromny wpływ na to, jak wyglądam i jak jesteśmy postrzegani, ale również na to, jak mówimy, jak jemy, czy nie mamy kłopotów z rozdrabnianiem pokarmów. Brak jednego czy nawet kilku zębów może mieć także negatywny wpływ na stan żuchwy, powodując jej nadmierne zmęczenie, a także zwyrodnienia. Implanty z powodzeniem mogą normalizować pracę żuchwy i pozwalać na normalne życie.

Zobacz więcej:  https://www.jumika.com.pl/jak-nie-dopuscic-do-usuwania-zebow-stalych/

Jakie są największe zalety implantów stomatologicznych?

Zakładając, że przeszliśmy już cały etap leczenia stomatologicznego, nie mamy próchnicy, kamienia nazębnego, nie cierpimy na choroby dziąseł, nasz organizm pozytywnie „przyjął” podstawy implantów, czyli wszczepy, możemy przystąpić do dalszych zabiegów związanych z wszczepieniem koron.

Największe zalety, które przemawiają za tym, aby wszczepić sobie implanty to:

– stosunkowo krótki czas leczenia,
– nieskomplikowany zabieg,
– możliwość stosowania u osób praktycznie w każdym wieku,
– szansa na normalne życie, bez kompleksów i wstydu,
– natychmiastowy efekt (po ostatnim zabiegu),
– wysoka trwałość oraz estetyka,
– naturalny wygląd,
– odporność na upływ czasu,
– brak uszkodzenia normalnego uzębienia.

Posiadając implanty możemy również zapomnieć o problemach związanych z wkładaniem i wyjmowaniem protezy, z dostawaniem się jedzenia pod nią, ryzykiem trwałego uszkodzenia protezy i koniecznością zamówienia nowej. To idealna alternatywa dla braku uzębienia i podstępujących negatywnych zmianach w jamie ustnej. Pomoc w leczeniu stomatologicznym oraz wyborze i wszczepianiu implantów otrzymamy w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/.