Naczepa typu firanka – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

naczepa

Prowadzenie działalności w branży transportowej to konieczność zaopatrzenia się w nowoczesną flotę przystosowaną do przewozu różnego rodzaju towarów. Nie bez znaczenia okazuje się zarówno zakup pojazdów samochodowych, jak również funkcjonalnych naczep o odpowiedniej kubaturze. Niesłabnącą popularnością cieszą się modele typu firanka, które dla wielu stanowią synonim niezawodności i uniwersalności. Czym się charakteryzują i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Podpowiadamy.

Przyczepa firanka – co to takiego?

Przyczepy typu firanka to nic innego jak przyczepy kurtynowe, które zalicza się do jednostek zarówno bez napędu, jak i przedniej osi. Montuje się je do pojazdów samochodowych transportowych, tzw. ciągników siodłowych. To co wyróżnia na tle innego rodzaju naczep to pojemna skrzynia, która wyposażona jest w przesuwaną plandekę. Mechanizm jej otwierania i zamykania oparty jest na specjalnych prowadnicach, dzięki czemu stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla kierowców. Większość modeli dostępnych na rynku można załadowywać zarówno z boku, jak i z tyłu, ale warto szukać tych, które dodatkowo zostały wyposażone w przesuwny dach.

Przyczepy kurtynowe – co można nimi przewozić?

Inwestycja w przyczepy kurtynowe pozwala wyraźnie podnieść jakość usług transportowych i zagwarantować bezpieczeństwo przewożonych towarów. Tego rodzaju pojazdy można z powodzeniem wykorzystać do transportu różnego rodzaju produktów – zarówno luzem, jak i zapakowanych zbiorczo czy na paletach. Naczepy firanki znajdują swoje zastosowanie przy przewozie takich „wrażliwych” towarów jak meble czy sprzęty elektroniczne, a to wszystko dzięki optymalnej szczelności materiałów, z których wykonuje się plandeki, oraz stabilności konstrukcji ramy.

Przyczepa firanka – sprawny i szybki załadunek

Załadunek tego rodzaju naczep najczęściej odbywa się przy pomocy ramp lub specjalnych wind. Dużym ułatwieniem okazuje się możliwość umieszczenia towarów we wnętrzu pojazdu z każdej strony – boku, tyłu, a nawet od góry. Przy wyborze konkretnego modelu warto stawiać na ten pochodzący od sprawdzonej firmy, która będzie gwarancją niezawodności i funkcjonalności. Jest nią m.in. marka Zasław – polski producent naczep, przyczep rolniczych i różnego rodzaju pojazdów samochodowych, który działa na rynku od 1953 roku. Dzięki wysokiej jakości swoich wyrobów oraz stosowaniu nowych technologii zyskał rozgłos nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Trudno się temu dziwić – przyczepy firanki oraz burt firanki schodzące z linii produkcyjnej w Andrychowie wyróżniają się solidnością wykonania, wytrzymałością oraz uniwersalnością.

Dodaj komentarz