Jaki strój najlepiej sprawdzi się podczas gry w hokeja na trawie?

gra w hokeja

Granie w hokeja na trawie jest bardzo przyjemne, szczególnie dla osób, które kochają uprawianie sportu na świeżym powietrzu, a w porównaniu z zimową odmianą tego sportu jest to jak najbardziej na plus. Co prawda w Polsce nie ma wielkich tradycji, aczkolwiek jest wiele zawodowych drużyn, jak też amatorów, którzy garną się do tego sportu. Od czego zacząć swoją przygodę z hokejem na trawie? Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, by poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Strój dla amatora

Warto zaznaczyć na wstępie jedną rzecz – strój zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn różni się. Co prawda nie są to znaczące zmiany, lecz gołym okiem można dostrzec, że panie grają w spódniczkach, a panowie mają na sobie spodenki. Ogromnym plusem tego sportu jest to, że by uprawiać go, nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy. Podstawowe wyposażenie “laskarza” to:

  • spodenki
  • koszulka
  • getry
  • ochraniacze
  • obuwie
  • kij

Strój dla bramkarza różni się od zawodników grających w polu, ponieważ posiada maskę, która chroni go przed uderzeniami w twarz i inny rodzaj odzieży dający mu bezpieczeństwo ciała, ponieważ uderzenia piłką do hokeja na trawie mogą być bolesne, natomiast sytuacja bramkarza jest analogiczna jak w przypadku hokeja na lodzie. Odzież do hokeja na trawie dla amatora z pewnością różni się od profesjonalisty, jednakże trzeba mieć odpowiednie obuwie przeznaczone do gry na sztucznej, trawiastej nawierzchni. Warto pamiętać o tym, że amatorski sport nie wiąże się praktycznie z żadnymi zarobkami, wręcz przeciwnie, to zawodnicy dokładają do sportu, ale najważniejszym czynnikiem jest bezpieczeństwo i nawet jeżeli są drobne zarobki, to nie wolno nim zapominać. W przypadku młodego pokolenia powinno się zadbać o takie detale jak rękawice, dzięki którym dłonie przynajmniej na etapie amatorskiego grania.

Strój dla profesjonalisty

Profesjonalny sport zawsze wiąże się z wyrzeczeniami. Trzeba sobie powiedzieć wprost, że w Polsce jest to sport, który obiektywnie rzecz ujmując, nie należy do czołówki najchętniej oglądanych sportów w telewizji, natomiast polski hokej na trawie nie odnosi wielkich sukcesów, natomiast gdyby się one pojawiły, to z pewnością pojawiłoby się większe zainteresowanie.

Strój dla profesjonalisty wiąże się z lepszą jakością materiałów, większym bezpieczeństwem, ale też co za tym idzie, wyższą ceną, którą trzeba zapłacić za taki towar. Z pewnością warto zadbać o odzież do hokeja na trawie dobrej jakości, która nie będzie krępować ruchów. Każdy detal ma wpływ na to, jak może zakończyć się rozgrywka i nie jest dobrym rozwiązaniem granie w sprzęcie niezapewniającym pokazania najwyższych możliwości. Jeżeli chodzi o odzież, to polecamy koszulkę do hokeja na trawie FH910 IXELLES marki KOROK, którą znajdziesz w sklepie Decathlon.

W porównaniu z amatorami dobrze jest zadbać o wartościowy kij wykonany z solidnych materiałów, który nie ulegnie zniszczeniu. Oczywiście, nie jest to tak, że w sporcie zawodowym nie liczy się bezpieczeństwo, ma to znaczenie, dlatego dobrą praktyką będzie nałożenie ochraniacza na zęby. Piłka uderzona kijem pędzi nierzadko z zawrotną prędkością i uderzenie w okolicę szczęki może mieć przykre konsekwencje w przypadku jego braku. Amatorzy mogą grać w zwykłym obuwiu, natomiast profesjonaliści muszą posiadać buty zapewniające komfort i odpowiednią przyczepność – w zawodowym sporcie nie ma miejsca na takie błędy.

Zapraszamy Cię do tego, żeby uprawiać hokej na trawie, ponieważ jest sport mający w Polsce już ponad 100-letnią tradycję i jest wiele ośrodków w Polsce, które zapewniają odpowiednie szkolenie. Jasne, nie każdy będzie miał taką okazję, dlatego warto zadbać nawet o dobrej jakości wyposażenie w przypadku amatorskiego uprawiania tego sportu, które znajdziesz w ofercie sieci sklepów Decathlon.

Dodaj komentarz