Badania psychologiczne – kiedy należy je wykonać?

badanie psychologiczne

Badania psychologiczne wykonuje się w różnych przypadkach i w różnych celach. Jednym z nich jest zdiagnozowanie problemów jednostki. Inną przyczyną jest określenie predyspozycji zawodowych danej osoby czy też cech jej osobowości oraz zasobów intelektualnych. 

Badania psychologiczne – kiedy i u kogo warto je przeprowadzić?

Badania psychologiczne w Garwolinie stanowią jeden z kroków niezbędnych do zdiagnozowania ewentualnych problemów emocjonalnych i mentalnych. Są coraz popularniejsze wśród osób w różnym wieku. Bez nich trudno udzielić dalszej pomocy danemu pacjentowi. Każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z uzależnieniem, doskonale wie, jak trudne jest wyjście z niego. Często najszczersze chęci i motywacja to za mało. Niezbędne jest sięgnięcie po profesjonalne wsparcie ze strony psychoterapeuty i ośrodka leczenia uzależnień.

W tego typu spotkaniach biorą udział zwłaszcza pacjenci zmagający się z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków, choć nie tylko. Uzależnienie od Internetu czy seksu również wymaga podjęcia odpowiednich działań. Według teorii medycznych uzależnienie jest przewlekłą chorobą mózgu, która upośledza go na różnych polach, między innymi w zakresie pamięci, układu nagrody czy też motywacji.

Terapia uzależnień – na czym polega i z jakich etapów się składa?

Terapia uzależnień w Garwolinie to skomplikowany i długotrwały proces, którego celem jest nauczenie pacjenta funkcjonować bez substancji, od której się uzależnił. W przypadku alkoholu i narkotyków proces ten rozpoczyna się od detoksykacji. Osoby, które są w stanie utrzymać abstynencję, mogą zdecydować się na terapię otwartą i mieszkać w swoim środowisku. Natomiast ci, którzy nie są w stanie zwalczyć pokus, powinni wybrać terapię zamkniętą, aby odizolować się od toksycznych osób i pomóc sobie w walce z problemem. Nawet po zakończeniu cyklu terapii pacjent w dalszym ciągu musi się pilnować i nadal korzystać z terapii ambulatoryjnej, aby nie powrócić do swojego nałogu.

Dodaj komentarz