Trawa w rolce – jak się ją rozkłada?

trawnik z rolki

Trawa w rolce jest ciekawą opcją dla osób marzących o trawniku, który będzie idealnie równy, gęsty i zielony. Samodzielne wysiewanie mieszanek nasion nie zawsze skutkuje zadowalającym efektem. Jak się rozkłada trawę w rolce? Co warto wiedzieć na ten temat?

Trawa w rolce – szybkie rozwiązanie projektowe do ogrodu

Trawa w rolce to świetny sposób na szybkie i łatwe stworzenie bujnego trawnika w swoim przydomowym ogrodzie. Ten rodzaj trawy można rozłożyć na ziemi, aby uzyskać natychmiastowy, naturalnie wyglądający trawnik. Wystarczy tylko kilka czynności, aby cieszyć się miłą w dotyku roślinnością, po której można śmiało stąpać czy grać na niej w piłkę. Rolka składa się z kilku warstw trawy i ziemi. Jest zabezpieczona biodegradowalną siatką. Aby ułożyć trawę, wystarczy rozwinąć ją na wybranym obszarze. Ważne jest, aby między rolkami nie było przerw i aby trawa dobrze przylegała do gleby. Po położeniu trawy należy ją regularnie podlewać i nawozić, aby mogła rosnąć i rozwijać się. Gdy się już zakorzeni, będzie dobrze znosić warunki atmosferyczne i nie będzie wymagać zbyt wiele pielęgnacji. Przy odpowiedniej opiece można oczekiwać, że trawa będzie służyć co najmniej przez kilka lat.

Trawnik z rolki – rozwiązanie dla leniwych i wymagających

Naturalny trawnik z rolki to znakomita opcja na zagospodarowanie ogrodu przy użyciu prawdziwej trawy. Jest to idealny sposób na pokrycie dużych powierzchni bujnym, zielonym trawnikiem, który można wykorzystać na działkach rekreacyjnych lub w bardziej skomplikowanych aranżacjach ogrodowych. Jest to bardzo uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie – także dla niewielkich ogródków w blokach. Jest to świetny sposób, aby ogród wyglądał pięknie. Można go wykorzystać do stworzenia wspaniałej przestrzeni na świeżym powietrzu, służącej do relaksu i rozrywki. Trawa z rolki jest łatwa w utrzymaniu. Można przycinać ją kosiarką do pożądanej wysokości. W ten sposób łatwo szybko odmienić przydomową przestrzeń w przytulny i naturalny azyl dla całej rodziny.

Dodaj komentarz