Taras z naturalnego drewna. Jakie są jego największe zalety?

taras

Trudno wyobrazić sobie dom jednorodzinny, bez ładnego, dobrze zaprojektowanego i zaaranżowanego tarasu. Chcąc cieszyć się komfortem wypoczynku, o każdej porze roku, powinniśmy wybrać taki materiał do wykonania tarasu, który zapewni jego funkcjonalność, ale również estetykę, odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Naturalne drewno, krajowe bądź zagraniczne idealnie do tego się nadaje. Jest to rozwiązanie naturalne, ekologiczne, bezpieczne, zapewniające wysoki standard użytkowania.

Projektując ogród oraz otoczenie domu, zdecydowanie warto zadbać o to, aby posiadać dobrą, adekwatną do naszych potrzeb przestrzeń do zabawy dla dzieci, jak również do odpoczynku. Tak się składa, że taras jest tym miejscem, które można w bardzo praktyczny sposób wykorzystać do różnorodnych czynności. To właśnie w tym miejscu możemy odpoczywać, spotykać się z rodziną i znajomymi, organizować spotkania, spożywać posiłki, jak również spędzać czas z dziećmi – na zabawie.

Warunkiem komfortowego korzystania z tarasu jest to, że dobrze go zaprojektujemy oraz dobrze wykonamy. Drewno to zdecydowanie najlepszy materiał, który możemy wykorzystać. Jakie są jego największe zalety?

Szeroki wybór drewna

Drewno to najbardziej wszechstronny oraz uniwersalny materiał dekoracyjny, budowlany i wykończeniowy Decydując się na jego zastosowanie, przede wszystkim mamy możliwość wyboru najróżniejszego drewna, począwszy od krajowego, standardowego, na egzotycznym kończąc. Wszystko zależy oczywiście do naszego budżetu. Możemy wybrać deski klasyczne, lite, jak również typowe deski tarasowe.

Łatwość obróbki, montażu, konserwacji

Obok tych trzech kwestii nie można przejść obojętnie. To właśnie one sprawiają, że taras wykonamy szybko i bezproblemowo. Drewno można łatwo przycinać przy pomocy pił oraz innych elektronarzędzi, montować na gwoździe lub specjalne wkręty. Również do impregnacji oraz zabezpieczenia możemy wykorzystać odpowiedni olej do drewna.

Brak nagrzewania się

O tym niestety nie każdy pamięta, a to bardzo ważna kwestia. Jeżeli drewno jest wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, warto wiedzieć, że zdecydowanie wolniej się nagrzewa, niż deski kompozytowe, kostka brukowa, płyty betonowe, klinkier czy gres. Im bardziej gorąca powierzchnia, tym mniejszy komfort użytkowania, jak również niestety szansa na to, że się oparzymy. Do takich sytuacji nie powinniśmy dopuszczać.

Dodaj komentarz