Spojlery do ciężarówek – jakie są ich rodzaje?

Ciężarówka

Samochody ciężarowe przede wszystkim oczywiście mają pokonywać jak największe odległości i być po prostu praktyczne. Nie oznacza to jednak, że nie można nieco zadbać o ich wygląd, a przy okazji poprawić ich parametry. Takich rzeczy mogą bowiem dokonywać spojlery do ciężarówek. Jakie są ich rodzaje i gdzie są one dostępne?

Gdzie dostępne są spojlery do ciężarówek?

Osoby, które chcą dowiedzieć się, gdzie znaleźć spojlery do ciężarówek w Sochaczewie powinny sprwadzić przede wszystkim czy znajdują się tam jakiekolwiek sklepy skupiające się właśnie na handlu częściami do samochodów ciężarowych lub poszukać warsztatów, które specjalizują się w tego typu pojazdach. Takie warsztaty często bardzo dobrze znają dostawców różnych części w tym właśnie spojlerów do ciężarówek.

Gdy interesują nas spojlery i orurowanie do samochodów ciężarowych i dostawczych – Lamebax to firma na którą warto zwrócić uwagę. Oferuje ona bowiem wiele różnych części, akcesoriów tuningowych, zabudów i nie tylko, które są dostosowane do samochodów ciężarowych oraz dostawczych.

Po co montuje się spojlery do ciężarówek i dlaczego warto to robić?

Wbrew pozorom spojlery do ciężarówek nie są montowane ze względu na wygląd. Jest to zdecydowanie rzecz drugorzędna. Najważniejszy powód to fakt, iż takie spojlery znacząco poprawiają parametry samochodu ciężarowego w zakresie oporu powietrza. Ten z racji na sporą powierzchnię pojazdu jest całkiem spory i jakikolwiek sposób na jego redukcję jest mile widziany, gdyż potrafi znacząco obniżyć zużycie paliwa.

Spojlery do ciężarówek to konstrukcje solidne i trwałe, ale też dość lekkie. Dzięki temu montaż spojlera potrafi obniżyć spalanie nawet o 15%, a oprócz tego zmniejsza emisję spalin i poprawia stabilność pojazdu, co korzystnie wpływa na jego prowadzenie. Spojler to nie jedyna część montowana w takim celu. Stosuje się też na przykład zabudowy między osiowe. Dzięki nim również można obniżyć nieco przepływ paliwa, a także zabezpieczyć podwozie przed uszkodzeniami.

Dodaj komentarz