Optometrysta – kiedy warto skorzystać z jego usług?

uslugi optomerysty

Warto regularnie badać swoje zdrowie u różnych lekarzy. Człowiekowi w mniejszym lub większym stopniu zawsze dolega coś, z czym musi udać się do specjalisty. Ważnym narządem jest dla nas wzrok, który niestety często szwankuje. Czasem potrzebna jest wizyta u optometrysta. Czym zatem dokładnie zajmuje się ten specjalista?

Kim takim jest optometrysta?

Oczy są delikatne i często narażone na wszelkie jest, dlatego powinniśmy bardzo o nie dbać. Optometrysta w Krakowie to specjalista zajmujący się wzrokiem, dlatego często jest mylony z okulistą.  Zakres kompetencji optometrysty w porównaniu do okulisty jest nieco okrojony, ponieważ on nie diagnozuje choroby, nie wyciąga ciał obcych z oka ani nie wykonuje zabiegów na gałce ocznej. Czym zatem zajmuje się ten specjalista?

Optometrysta skupia się przede wszystkim na rozmaitych problemach ze wzrokiem. W jego kompetencjach leży dobór soczewek kontaktowych, ćwiczenia wzrokowe oraz edukacja na temat higieny pracy układu wzrokowego. Jeśli mamy wadę wzroku, kondycję naszego układu wzrokowego kontroluje właśnie optometrysta.

Kiedy warto udać się do optometrysty?

Optometrysta to równie ważny specjalista, co okulista. Ci lekarze często są myleni przez pacjentów, dlatego warto wiedzieć, co leczy jeden, a co drugi. Głównym zadaniem okulisty jest leczenie chorób oczu i ma on większe pole manewru. Optometrystę natomiast interesuje nie tyle oko, ile sam wzrok. Warto wiedzieć, w jakich przypadkach powinniśmy udać się właśnie do tego specjalisty.

Często jest tak, że nasz wzrok się pogarsza z różnych przyczyn. Czasami wiemy, jak do tego doszło, a czasem powód jest nam nieznany. Tak czy siak, to problem, który należy skonsultować ze specjalistą w celu poprawy wzroku. Pierwszą osobą do kontaktu powinien być tu optomerysta, który skontroluje nasze widzenie. 

Kolejnym problemem, z którym możemy udać się do optometrysty, jest problem z okularami. Sklep optyczny w Krakowie dobierze nam okulary dopasowane do naszej wady wzroku. Poza tym, jeśli nasze oczy są zmęczone pracą przed komputerem, też warto pójść do optometrysty, który powie nam jak właściwie dbać o wzrok.

Dodaj komentarz