Odszkodowania za wycinkę – kiedy można je otrzymać?

wycinka drzew

Odszkodowania za wycinkę to proces, w którym właściciel konkretnego drzewa może uzyskać odszkodowanie za nielegalne wycięcie. Należy jednak wiedzieć, kiedy można uzyskać taką rekompensatę. Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Fachowcy informują.

Odszkodowania za wycinkę – kiedy najczęściej można je uzyskać?

Odszkodowania za wycinkę w Gdańsku można otrzymać przede wszystkim wtedy, gdy drzewo zostało ścięte na rzecz prac energetycznych. Mowa tutaj między innymi o modernizacji sieci energetycznej – inaczej mówiąc są to przewody wysokiego napięcia.

Wówczas projektowanie terenów zieleni w Gdańsku może zostać zaburzone. Taka wycinka zawsze powinna być udokumentowana oraz zgłoszona odpowiednim służbom. W ten sposób można będzie uzyskać odszkodowanie pieniężne.

Nadzory inwestorskie w Gdańsku mogą pomóc w takich sytuacjach. Wszystko ze względu na fakt, że specjaliści mogą sporządzić raport, w którym wykażą, że drzewo rosło w określonym miejscu. Dodatkowo było ono zdrowe oraz nie powinno zostać wycięte.

Odszkodowania za wycinkę – jak można uzyskać pieniądze?

Odszkodowania w formie pieniędzy można uzyskać między innymi na wniosek właściciela drzewa. Wówczas może on szczegółowo podać informację na temat jego nielegalnej wycinki. Przyda się wówczas wspomniany wcześniej raport od specjalisty.

Warto pamiętać o tym, że tego typu odszkodowania może dostać każdy właściciel drzewa, którego wycinką zajęli się ludzie nieposiadający żadnych pozwoleń. Warto w tym celu upewnić się, czy konkretni specjaliści takie pozwolenie otrzymali.

Zagospodarowanie terenów zieleni w Gdańsku za pomocą takiej zieleni może ulec zachwianiu. Właśnie dlatego każdorazowo należy podchodzić do konkretnej sytuacji indywidualnie. Można między innymi skorzystać z porad, które dają specjaliści w zakresie dendrologii.

Odszkodowanie za wycinkę można otrzymać wówczas, gdy drzewo zostało ścięte bez określonego pozwolenia. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz