Montaż rekuperacji – co trzeba wiedzieć?

rekuperacja

Zacznijmy od tego, czym jest rekuperacja, nazywa się tak wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, służy ona do wymiany powietrza na świeże. Wymieniane powietrze jest oczyszczana ze smogu, alergenów oraz kurzu, dlatego to urządzenie jest świetne dla osób, które mają problemy z alergią bądź astmą, dzięki niemu można zadbać o swoje płuca. Wentylacja mechaniczna działa w ten sposób, że nie powoduje strat energii nawet w takiej porze roku, jaką jest zima. 

Jakie zalety ma rekuperacja w domu?

Główną zaletą wentylacji mechanicznej z rekuperacją, jest to, że pozwala ona zapobiec utratom cieplnym podczas zimnych dni. Wentylacja mechaniczna odzyskuje ciepło w mieszkaniu, a rekuperator ma za zadanie sprawić, aby powietrze było najwyższej jakości oraz było przefiltrowane ze wszystkich szkodliwych rzeczy takich jak kurze czy alergeny. Kolejną zaletą posiadania tego urządzenia w domu jest to, że podczas zimy koszta ogrzewania maleją, a nasze mieszkania dalej są ogrzewane na tym samym, a nawet większym poziomie, ponieważ patrząc na pryzmat zdrowotny, to urządzenie dba nie tylko o ciepło w domu. Do zamontowania takiego urządzenia warto wybrać doświadczoną firmę, która zajmuje się montażem rekuperacji w Piasecznie oraz posiada serwis rekuperacji w Piasecznie.

Czy zakup wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest opłacalne?

Zakup wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest opłacalny, a nawet bardzo, jeśli patrzy się na niego długoplanowo. Sam zakup i instalacja to poważny wydatek około kilkunastu tysięcy i patrząc przez pryzmat jednego sezonu grzewczego, nie będzie on opłacalnym, ale ta inwestycja swoje koszta zwraca bardzo szybko, doliczając do tego dzisiejsze ceny ogrzewania, koszt inwestycji zwróci się po kilku latach z nawiązką. Na takie urządzenia decydują się bardzo często osoby, które mieszkają w dużych domach z rodzinami, ich koszt ogrzewania jest duży, dlatego szukają często czegoś nowego, a rekuperacja może zaoszczędzić nawet 50% kosztów na ogrzewaniu takie budynku mieszkalnego.

Dodaj komentarz