Krem do twarzy – wyrób w sobie nawyk do codziennej pielęgnacji!

emulsje

Dbanie o piękną cerę może być bardzo przyjemnym rytuałem. Jeśli codzienna pielęgnacja stanie się nawykiem, to skóra z pewnością odwdzięczy się promiennym wyglądem. Systematyczność ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ jedynie dzięki niej, pielęgnacja przyniesie oczekiwane efekty. Jak wybrać produkt, któremu warto zaufać?

Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry. Jaki krem do twarzy będzie dla Ciebie najlepszy? Zależy to od kilku czynników.

Po pierwsze zastanów się, o jakiej porze dnia chciałabyś go stosować. Kremy przeznaczone do stosowania na dzień, różnią się składem od tych, polecanych na noc. Najłatwiej dopilnować systematycznego używania kosmetyków wieczorem. O ile rano będziesz w stanie znaleźć dużo wymówek na zignorowanie swojego postanowienia, tak przed snem nie ma opcji na znalezienie powodu, przez który nie można poświęcić kilku minut swojej skórze.

Kolejnym etapem podczas podjęcia decyzji, jaki wybrać krem do twarzy, jest ocena potrzeb Twojej cery. Przyjrzyj się jej dokładnie i spróbuj ocenić, czego jej trzeba. Czy brakuje jej nawilżenia? A może nadmiernie wydziela sebum i chciałabyś ją delikatnie zmatowić? Zauważyłaś pękające naczynka albo pogłębiające się zmarszczki? Na każdy tego typu problem, znajdziesz odpowiedni krem do twarzy na noc.

Rutyna pielęgnacyjna skóry, od czego zacząć?

Zanim przystąpisz do nakładania kremu, musisz wykonać kilka bardzo ważnych kroków. Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie twarzy, dlatego wykonaj bardzo dokładny demakijaż. Zmywanie makijażu jest bardzo ważne, pozostawianie nawet jego resztki na skórze, na dłuższą metę może przyspieszyć starzenie się skóry i pogorszyć jej stan. Możesz użyć w tym celu specjalnych płynów, olejków lub emulsji.

Po demakijażu ważne jest dogłębne oczyszczenie skóry, dlatego za pomocą żelu, pianki lub mleczka, umyj twarz i dokładnie spłucz resztki kosmetyku. Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek, oczyści pory i poprawi wchłanianie kremu. Pamiętaj jednak, że nie można używać go zbyt często, ze względu na możliwe podrażnienie skóry.

Na oczyszczoną cerę warto zastosować tonik, który przywróci jej prawidłowe pH. Pora na krem do twarzy!

Czasochłonny obowiązek? A może codzienna przyjemność?

Wieloetapowa pielęgnacja potrafi wystraszyć niejednego początkującego. Krem do twarzy wymaga jednak pewnych warunków, żeby zadziałał właściwie i skutecznie. Jeśli cały proces wydaje Ci się bardzo długi i zniechęca Cię wizja długiego stania przed lustrem, spróbuj zmienić nieco negatywne podejście!

Zastanów się, ile czasu w ciągu dnia poświęcasz na przeglądanie internetu? Ile trwa Twój ulubiony serial w telewizji? A może, cały swój czas poświęcasz pracy, rodzinie i dbaniu o dom? Czy 10 minut przed snem, to naprawdę aż tak dużo czasu, żeby żałować go na siebie i swoje potrzeby? Jeśli zrozumiesz, że jesteś tego warta i zwyczajnie Ci się należy, to przestaniesz patrzeć na ten rytuał jak na przykry obowiązek. Tym bardziej że pielęgnacja jest bardzo relaksującym zajęciem, a Twoja cera z pewnością odwdzięczy Ci się gładką i promienną skórą.

 

Dodaj komentarz