Karta prologu Wedding Designer dostępna na platformie Steam

gra na komputer

Na platformie Steam dostępna już jest karta prologu gry Wedding Designer, autorskiego projektu od Forestlight Games – producenta i wydawcy gier na PC i konsole, którego udziałowcem jest notowany na GPW PlayWay. Premiera Wedding Designer Prologue zaplanowana jest na koniec kwietnia 2021 roku. Wishlista symulatora agencji organizacji nietypowych eventów zgromadziła ponad 13 tys. zapisów i jest na Global TOP Wishlist platformy Steam. Pełna wersja projektu trafi na rynek na przełomie Q2/Q3 tego roku. W połowie br. Forestlight Games planuje debiut na NewConnect.

– Już pod koniec kwietnia udostępnimy graczom prolog naszego autorskiego tytułu: Wedding Designer. Na Steamie od dziś jest dostępna karta dedykowana Wedding Designer Prologue. Zaprezentowana tam rozgrywka pozwoli użytkownikom zapoznać się z grą i jej mechaniką. Prolog umożliwi im też przejście przez jedną dużą misję, polegającą na organizacji imprezy na starej, zrujnowanej farmie. – informuje Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Pierwsze demo symulatora agencji organizacji eventów w nietypowych miejscach zostało zaprezentowane w listopadzie 2020 roku, podczas Jesiennej Edycji Festiwalu Steam. – Gra cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców. Dzięki sugestiom grających rozszerzyliśmy możliwości kreacji wesel o tworzenie nieoczywistych eventów. W grze oprócz klasycznych zadań porządkowych i designerskich będzie też sporo humoru, ale także ukrytych niespodzianek. Pozwolimy graczom na dużą kreatywność dzięki opcjom craftingu, czy wykorzystaniu znalezionych w lokacji przedmiotów. – mówi prezes zarządu Forestlight Games.

Wedding Designer zadaniem gracza będzie organizacja szeregu oryginalnych eventów, w tym imprezy Halloween, urodzin, balu przebierańców czy wesel na starej farmie, złomowisku, opuszczonej fabryce lub jaskini. W rozgrywce użytkownik będzie mógł wykorzystać atuty terenu, obiektów oraz znalezionych przedmiotów. Pełna wersja projektu umożliwi graczom naprawę, dekorację oraz tworzenie nowych przedmiotów, aranżacji niezwykłych miejsc i niepowtarzalnych klimatów.

Dodatkowo twórcy gry przygotowują ciekawe historie bohaterów

– Wishlista gry liczy ponad 13 tys. zapisów, gra jest na Global TOP Wishlist platformy Steam, ale jesteśmy jeszcze przed kampanią marketingową. Bazując na bardzo dobrym przyjęciu naszego tytułu, docelowo planujemy jego wydanie również w wersji mobilnej i na popularne konsole, takie jak Nintendo Switch, Mobile, XONE, czy PlayStation 4. Projekt dedykujemy szerokiej grupie odbiorców, przede wszystkim kreatywnym miłośnikom designu, czy pasjonatom architektury wnętrz. To swego rodzaju mix House Flipper’ a z elementami serii SIMS – komentuje Tomasz Mazur.

Pełna wersja Wedding Designer trafi do sprzedaży na przełomie Q2/Q3 tego roku. Wydawcą gry jest Forestlight Games oraz notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay.

Forestlight Games jest w trakcie procesu przekształcenia w spółkę akcyjną. Studio jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. – Nie wykluczamy przeprowadzenia emisji akcji przed debiutem. Decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła – komentuje Tomasz Mazur.

Dodaj komentarz